Strona klubowa

Aktualności

Trzy punkty odjechały do Katowic

• autor: Jan Smoliński, 2010-11-18 18:47

Pogoń Szczecin przegrała w ostatnim meczu rundy jesiennej z GKS-em Katowice 3:4. O tym spotkaniu można powiedzieć w skrócie tak: W końcu dobra gra, lecz w końcówce spotkania zabrakło koncentracji i „szczecińskie tygrysy” z tego dnia dały sobie zabrać sprzed nosa trzy punkty.

Przykro patrzyło się na to, gdy wychodzący na rozgrzewkę piłkarze Pogoni nie mieli, z kim się przywitać, bo trybuny były wówczas puste. Warto odnotować też fakt, że dziś miały miejsce dwa debiuty. Pierwszy z nich to debiut Radka Janukiewicza w roli kapitana. Sytuacja ta spowodowana była brakiem w pierwszym składzie Olgierda Moskalewicza, który zawsze pełni tą rolę oraz jego zastępcy Marcina Nowaka.

Początek spotkania należał do Dumy Pomorza. Już w drugiej minucie powracający po kontuzji Mikołaj Lebedyński otrzymał dobrą prostopadłą piłkę, jednak jego strzał przeleciał kilka metrów obok słupka Wiśniewskiego. Niedługo potem znów szansę na wpisanie się do protokołu miał „Miki”. Piłkę w narożniku boiska ustawił Petasz, po czym zagrał przed pole karne do Zawadzkiego. Popularny „Zawada” uderzył futbolówkę, a ta odbijając się o stojących w szesnastce zawodników została jeszcze trącona przez Lebedyńskiego. Trafił ją jednak tak, że ta padła łupem goalkipera gości. Kiedy wszystko wskazywało na to, że bramka dla Pogoni jest kwestią czasu do siatki Janukiewicza piłkę skierował Przemysław Pitry, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym i uderzając pod poprzeczkę nie dał szans Radkowi.

Na szczęście granatowo-bordowi nie poddali się i nie pozwolili kibicom długo czekać na odpowiedź. Dwie minuty po bramce dla gości mieliśmy remis. Dobre dośrodkowanie strzałem głową na bramkę zamienił Bartosz Ława.

Do końca pierwszej odsłony wynik się już nie zmienił. Remis pozwalał mieć jednak nadzieje na zwycięstwo chociażby jedną bramką. Na drugie 45 minut oba zespoły wyszły w tych samych składach.

Chwilę po wznowieniu gry Duma Pomorza objęła prowadzenie, a ponownie do bramki Wiśniewskiego trafił Ława. Wszystko zmierzało ku dobremu, bowiem w 59 minucie Pogoń po faulu na Lebedyńskim otrzymała rzut karny. Fakt faktem młody snajper przypłacił to kontuzją, jednak okazję do podwyższenia wykorzystał Piotr Petasz pewnie lokując piłkę „ w sieci” rywala. Kilka minut później doczekaliśmy się drugiego debiutu w tym spotkaniu. Do gry Artur Płatek desygnował młodego Marcina Juszczaka. Wychowanek szczecińskiego klubu miał dwie bardzo dobre sytuacje żeby wpisać się na listę strzelców jednak w obu przypadkach zabrakło mu zimnej krwi. Wszyscy w dobrych humorach oczekiwali już końcowego gwizdka arbitra i wtedy nastała 80 minuta. Wówczas wszystko zaczęło się „sypać”. Pewni swego Portowcy zaczęli popełniać błędy, co zaczęli wykorzystywać goście. W 83 minucie byliśmy świadkami walki Matuszczyka z zawodnikiem Gieksy przy linii bocznej. Wszystko to działo się nieopodal bramki Janukiewicz, co już było niepokojące. Bardzo ambitnie walczący w tej akcji zawodnik gości wyrwał w końcu piłkę, po czym dograł ją do Karwana, a temu nie pozostało nic innego jak zdobyć kontaktowego gola. Przy stanie 3:2 podopieczni Wojciecha Stawowego „poczuli krew” i zorientowali się, że mogą jeszcze wygrać. Kolejna akcja w polu karnym Pogoni i sędzia podyktował rzut karny. W tym momencie granatowo-bordowi dali sobie wyszarpać 3 punkty, bowiem piłkę na „wapnie” ustawił Janusz Dziedzic i delikatnym lobem dał GKS-owi bardzo ważny remis. Arbiter dolicza 4 minuty, a zespół Artura Płatka zostaje pozbawiony jakiejkolwiek zdobyczy punktowej tego wieczoru. Akcja gości przy linii końcowej, pierwszy strzał instynktownie broni Janukiewicz jednak leżąc już na ziemi nie był w stanie uratować Portowców przed stratą bramki. Uderzeniem głową Gabriel Nowak zapewnił swojemu zespołowi zwycięstwo.

Czy to nie pech? Nie można zarzucić, że w tym spotkaniu granatowo-bordowym się nie chciało. Grali z pomysłem, ambitnie, walecznie jednak pod koniec spotkania zabrakło koncentracji i 3 punkty pojechały do Katowic. Przykre jest jednak to, że jeśli jutro Kolejarz Stróże wygra swoje spotkanie Pogoń trafi do strefy spadkowej.

Pogoń Szczecin 3:4 GKS Katowice